Respekt k porodu ČB
Respekt k porodu ČB
Respekt k porodu ČB

Téma: Méně zásahů, více péče

18. – 20. 5. 2018

Informativní festival o těhotenství, porodu, mateřství a rodičovství

Přednášky, workshopy, sdílení a diskuse pro širokou i odbornou veřejnost
v příjemném prostoru v kavárně Jiný svět www.kavarnajinysvet.cz


Vstupné:
PŘEDPRODEJ
V kavárně Jiný svět, Riegrova 51, České Budějovice
Po - Pá od 30.4. do 18.5. (9:00–18:00)
- jednotlivá přednáška: 150 Kč (rodičovský pár 200 Kč)
- celofestivalové vstupné: 500 Kč (rodičovský pár 600 Kč)

NA MÍSTĚ
- jednotlivá přednáška 200 Kč (rodičovský pár 250 Kč)
- celofestivalové vstupné: 600 Kč (rodičovský pár 700 Kč)

PŘEDPRODEJ NA KRKAVČÍ MATKU
eshop.krkavcimatka.cz/product/vstupenky/ceske-budejovice--18_05_2018---verim-ti_/32


Rezervace:
zasláním e-mailu na Kajasukdolova@gmail.com se jménem, typem vstupenky a počtem ks


Jako doprovodný program je pro Vás připraveno:
- poradna ohledně kojení
- zdravé občerstvení
- prodej knih, šátků a nosítek
- koutek pro děti

„Myslím, že nastal čas, abychom vzaly své porody do vlastních rukou.“
Laura Gutmanová

Program

Pátek 18. 5. 2018

17:00 - 19:00

Věřím ti, človíčku, veď mě

Jaké to je nechat se při porodu vést dítětem? Dokáže důvěra ve vlastní schopnost porodit vymazat stres ze sterilního nemocničního prostředí? Pokud porod neproběhl podle vašich představ, je možné to následně spolu s dítětem překonat?

Jakou inspiraci nám do života můžou děti přinést? Které věci mají zmáknuté lépe než my dospělí? Co je to adultismus a jak začít být citlivý k jeho projevům, které nám pak rozbourávají vztahy s dětmi?

PŘEDPRODEJ NA KRKAVČÍ MATKU
eshop.krkavcimatka.cz/product/vstupenky/ceske-budejovice--18_05_2018---verim-ti_/32

O tom a mnohém jiném bude vyprávět blogerka a maminka tří dětí Veronika Hurdová

Krkavčí matka

Veronika Hurdová - žena, maminka 3 dětí, blogerka, cestovatelka, ...

Více na www.krkavcimatka.cz

Sobota 19.5. 2018

10:00 - 12:00

Zdravé pánevní dno

Pánevní dno nejsou jen hluboko v pánvi uložené svaly zodpovědné za problémy s inkontinencí u žen ve vyšším věku. Trápí-li Vás bolestivá menstruace, premenstruační syndrom, únava, migrény, hormonální poruchy, častá gynekologická onemocnění nebo máte potíže otěhotnět, pravděpodobně Vašemu pánevnímu dnu nevěnujete dostatek pozornosti.

Ženské pánevní dno potřebuje péči po fyzické, emoční i energetické stránce. Povíme si o tom, co můžete dělat, abyste byly zdravé a Vaše pánevní dno spokojené. Seznámíme se s velmi jednoduchou a zároveň velice účinnou metodou cvičení 3x3, která je vhodná pro všechny ženy bez ohledu na věk. Zmíníme i pomocníky podporující zdraví naší pánve – ženskou bylinnou napářku a vaginální mapování.

Hanka Brožová

Mgr. Hana Brožová je komunitní porodní asistentka a certifikovaná lektorka školy pánevního dna a tantrajógy pro ženy.

Během své 5leté praxe doprovázela ženy k porodům do všech 7 porodnic v Jihočeském kraji. Zajímá se o sílu ženské energie a sexuality a o přirozené a alternativní metody v porodnictví.

Největšímu zájmu se těší její kurz Předporodní přípravy pro páry, který pořádá každé 2-3 měsíce. Více na www.porodni-baba.cz

14:00 - 15:30

Méně zásahů, více péče

Jak probíhá zěhotenství a jak porod? Kdo Vám může pomoci a s čím? Jaká jsou nutná vyšetření? Ztratili jsme své přirozené schopnosti? Prostor pro Vaše dotazy.

Ivana Königsmarková

Po absolvování nadstavbového studia na KSZŠ v Praze, obor porodní asistentka (dříve ženská sestra) v roce 1974 nastoupila na II. Gynekologicko-porodnickou kliniku VFN v Praze. Vždy se považovala spíše za porodní asistentku než ženskou sestru a pracovala po dobu 20 let převážně na porodnických odděleních. V roce 1992 odjela na dvouměsíční studijní pobyt do Dánska

Aby mohla realizovat i u nás v praxi to, co odpovídalo jejím představám a s čím se běžně setkávala v Dánsku, odešla do soukromé gynekologické ordinace a zároveň jako registrovaná soukromá porodní asistentka připravovala ženy k porodu a cvičila s těhotnými a ženami po porodu. Později přijala nabídku, aby se podílela na přípravě a realizaci Centra aktivního porodu ve FN Bulovka v Praze.

Během své profesionální praxe se zúčastnila množství seminářů a kurzů pro porodní asistentky a mezinárodních konferencí doma i v zahraničí. V současné době je prezidentkou UNIPA (Unie porodních asistentek). V souvislosti se vstupem ČR do EU se podílela na tvorbě srovnatelných podmínek pro výkon povolání a postavení českých porodních asistentek ve společnosti. S tím úzce souvisí také její aktivity legislativní a snaha o to, aby péče o ženu a dítě se i v ČR řídila doporučeními WHO.

16:00 - 17:30

Jak na porod bez bolesti?

Porod nemusí bolet, může dokonce být tím nejkrásnějším a nejvíce posilujícím zážitkem v životě ženy. Co může každá žena udělat pro to, aby krásně porodila? Uvolnit se.

Na této přednášce se dozvíte, co se doopravdy při porodu děje a co konkrétně při něm máte dělat, aby zbytečně nebolel a proběhl co nejlépe.

Veronika Vojáčková

Porody mě chytly za srdce někdy v období po tom mém prvním. Mám tři děti, z toho dvě se narodily doma. Myslím si, že těhotné ženy potřebují hlavně podporu, příjetí, mít se komu vypovídat a získat opravdové informace o tom, co se při porodu děje a jak ho co nejlépe zvládnout. Tak se snažím přesně to poskytovat.

Pak totiž rodí krásně. Baví mě pozorovat ženy, které díky těhotenství a porodu získají nebo upevní svou ženskou a mateřskou sebejistotu. A že jich je :-)

Více na www.uvolnenyporod.cz

18:00 - 19:30

Šťastný rodič znamená šťastné dítě

Jak se chovat a vnímat sám sebe v rodičovstsví...

Iva Aliana Bendová

Poměrně velkou část svého života jsem prožila s pocity smutku, bezmoci a prázdnoty. Nedokázala jsem se sama v sobě vyznat. Pak se stalo něco, co stále považuji za zázrak. Jednoho dne - a to doslova - jsem si z ničeho nic řekla: "Dost!" a rozhodla jsem se, že najdu způsob, jak být šťastná. Tady na Zemi.

Začala jsem hledat, číst, ptát se... velmi rychle mi došlo, že i kdybych měla všechny možné informace, ale nežila je, jsou mi vlastně k ničemu. A tak jsem se zaměřila především na to "žití". Jakými způsoby převádět vše hned do praxe. Každý nový pokus byl krok ke splnění mého snu. Byla jsem vždy tak nadšená, že jsem své poznatky vykládala všem, koho to jen trochu zajímalo a byl ochotný naslouchat. Nakonec jsem se takto dostala až k přednáškám a k terapeutické práci.

Nejvíce mě zajímá a baví, jak všechna moudra a krásné myšlenky žít každý den. Co to obnáší? Jak je krok po kroku uvést v život. Je krásné se dozvědět třeba "přijměte sami sebe" nebo "otevřete své srdce". Ale co to znamená minutu po minutě každý den? Jak to udělat? Jak propustit vše, co mi v tom brání a hlavně jak přijít na to, co mi v tom brání?

To, co se snažím předat druhým nejsou nijak zařaditelné metody. Sbírám je a tvořím prostřednictvím vlastní zkušenosti sama se sebou a s druhými lidmi. Většinou jde o jednoduchá, někdy až podezřele jednoduchá cvičení, která však velice dobře fungují. Změnou úhlu pohledu se dá změnit velice mnoho. Někdy i vše. Mám ráda okamžiky, kdy se všechno v člověku rozzáří, protože najednou uvidí cestu kudy jít dál. Určitě to znáte, je to takové: Ahaaaa! :-)

Mým cílem při práci nejsou dlouhodobá rozvleklá setkání, ale naopak. Co nejrychlejší a nejúčelnější porozumění sami sobě - svým myšlenkám, pocitům a jednání. Napojení se na svůj vnitřní navigační a sebeuzdravující systém tak, abychom si dokázali smysluplně poradit pokud možno v každé životní situaci.

Hluboce věřím, že všichni máme možnost najít a žít své štěstí, pokud o to stojíme. Já sama jsem pro sebe tím největším důkazem :-)

Neděle 20. 5. 201

10:00 - 12:00

Výchova bez poražených

Seminář je zaměřen na hlavní rysy přístupu Výchova bez poražených, jehož autorem je americký psycholog Thomas Gordon. Přístup je postaven na myšlence, že výchova se může obejít bez trestů a vést k naplnění potřeb dětí i rodičů takovým způsobem, aby z nejbližších vztahů nikdo nevycházel poražený. Opírá se o respektující přístupy, o takové principy, jako je aktivní naslouchání, komunikace a společné tvořivé hledání řešení konfliktů.

Více na www.vychovabezporazenych.cz/clanky-o-rodicovstvi/o-duslednosti-ve-vychove

Jana Kouřilová

Mgr. Jana Kouřilová, Ph.D.

Psycholožka, arteterapeutka, rodinná terapeutka, vysokoškolská učitelka. lektorka kurzů pro rodiče Výchova bez poražených. Zaměřuje se na práci s dětmi a jejich rodiči či s celými rodinami. Věnuje se řešení různých problémů a obtíží, které přináší dětský věk (úzkosti a strachy, noční pomočování, potíže s jídlem či se spaním, separační problémy, adaptace ve školských zařízeních apod.) a konzultaci různých rodičovských témat a starostí.

Více na www.psychologie-cb.cz

14:00 - 15:30

Co vám lékaři (ne)řeknou

Jaké rutinní zákroky se v ČR během porodu provádí i přes to, že byly již před 20 lety dle WHO označeny za škodlivé? A jak by měl porod dle WHO vypadat?

Zjistíte více informací o nástřihu a jeho prevenci, o hormonu lásky oxytocinu, podíváme se na rutinní postupy porodnice v ČB a povím vám, proč je lepší se některým úkonům vyhnout.

Dozvíte se, jaká máte práva u porodu a co vše můžete a nemůžete. To vše a ještě více uslyšíte na přednašce "Co vám lékaři (ne)řeknou." Přijďte, budu se těšit.

Jana Rošlapilová

Autorka projektu Malé lásky s komentářem

16:00 - 19:00

Představení průvodkyň těhotenstvím, porodem a mateřstvím

Přijďte se seznámit s ženami, se kterými můžete sdílet své těhotesntví, porod a mateřství. Co vše Vám mohou nabídnout? S čím se na ně můžete obrátit?

průvodkyně

Broňa Hradecká - odborný aromaterapeut, lektor dětských masáží a certifikovaná dula

Jana Marková - dula a lektorka kontaktního rodičovství

Alice Madlen - dula, lotosový porod

Anett Houdková - jsem žena, maminka a studující porodní asistentka. Od svého prvního těhotenství vím, že jde žít, milovat i rodit jinak, než je v současnosti standardem. Nejsem zastánkyní extrémů ani na jedním směrem. K vysokoškolskému studiu se sama zaměřuji směry, které mne zajímají (Aromaterapie, Homeopatie, péče o jizvy, Rodinné konstelace, Holistické vzdělání porodních asistentek)

Zuzana Dvořáková - kouč osobního rozvoje, lektorka sebepoznávacích kurzů a máma dvou dětí. Svými přednáškami a kurzy inspiruje a podporuje ženy v tom, aby se propojily se svou duší, objevily své poslání a začaly dělat konkrétní kroky k jeho naplňování. Podařilo se jí vytvořit jedinečnou koncepci kurzů, kam ženy na mateřské mohou chodit se svými dětmi a přitom pracovat na svém osobním rozvoji. Propojila koučink s ženským kruhem a vytvořila tak kurzy, které přináší hluboké sebepoznání, inspiraci, naplnění, dlouhodobou podporu, energii a nakopnutí. Více na www.zuzanacoaching.com

Petra Kamlarová- laktační poradkyně

Jana Skalička- deset let pomáhám lidem najít jejich potenciál, párům najít porozumění a rodičům rodičovskou moudrost. Pro ženy jsem vytvořila koncepci pravidelných hlubokých léčivých setkání v Červeném stanu, kde se spojují se svojí podstatou, mateřstvím a ženstvím. Pořádám pravidelné přednášky o psychickém vývoji dětí pro rodiče. Začínám pracovat v rodinách jako poradce pro nastavení zdravých vztahů mezi dětmi a rodiči a partnery navzájem. Dělám individuální sezení s jednotlivci i páry. Mám dva dospívající syny, prošla jsem porody, které mě naučily jak přistupovat k příchodu dítěte na svět, žiju 22 let ve vztahu. Rodina je pro mě posledních 20 let základem šťastného života a své zkušenosti předávám dál. Více se o mě dozvíte na www.skalickovi.eu.

Zdeňka Borovková - certifikovaná dula, laktační poradkyně, specialistka na zpracování placenty

Kája Sukdolová - lektorka vázání dětí do šátku, látkovací poradkyně, poporodní dula

možná ještě nějaké přibudou :-) a nějaké třeba nepřijdou nebu budou třeba u porodu :-)

Kontakt