Respekt k porodu ČB
Respekt k porodu ČB
Respekt k porodu ČB

Téma: 40 týdnů? Každý porod má svůj pravý čas

12. 5. – 14. 5. 2017

Mateřstvím společně, kavárna Jiný svět, Riegrova 51, České Budějovice

Informativní festival o těhotenství, porodu, mateřství a rodičovství

Přednášky, workshopy, sdílení a diskuse pro širokou i odbornou veřejnost
v příjemném prostoru v kavárně Jiný svět www.kavarnajinysvet.cz


Vstupné:
PŘEDPRODEJ
V kavárně Jiný svět, Riegrova 51, České Budějovice
Út- Pá od 2.5. do 5.5: 9:00-14:30 a od 9. - 13.5.: 9:00-18:00
- jednotlivá přednáška: 150 Kč (rodičovský pár 200 Kč)
- celofestivalové vstupné: 500 Kč (rodičovský pár 600 Kč)

NA MÍSTĚ
- jednotlivá přednáška 200 Kč (rodičovský pár 250 Kč)
- celofestivalové vstupné: 700 Kč (rodičovský pár 800 Kč)


Rezervace:
zasláním e-mailu na Kajasukdolova@gmail.com se jménem, typem vstupenky a počtem ks


Jako doprovodný program je pro Vás připraveno:
- poradna ohledně kojení
- zdravé občerstvení
- prodej knih, šátků a nosítek
- koutek pro děti

„Myslím, že nastal čas, abychom vzaly své porody do vlastních rukou.“
Laura Gutmanová

Program

Pátek 12. 5. 2017

17:00 - 19:00

Právní poradna

Znáte Petru Aišu Rebelku a její iniciativu Podpoříte mne v osvětě?

Nebyli jste spokojeni s péčí během těhotenství či porodu? Zažili jste ponižování, nevhodné poznámky, manipulaci, neúplné nebo až lživé informace? Byl Vám proveden Hamiltonův hmat bez Vašeho souhlasu? Nástřih hráze? Zažili jste separaci od svého dítěte? Mají právo Vám nevydat placentu? Má cenu si stěžovat?

Nevíte, co můžete od péče očekávat? Co je a co není právně podloženo?

Máte právo být se svým dítětem při jeho hospitalizaci a jak se nenechat vyhnat?

Chcete také změnu českého porodnictví a podpořit Aišu v osvětě?

Diskuse, rady, typy, doporučení, zamyšlení

Petra Langová

Petra Langová alias Petra Aiša Rebelka již několik let neúnavně upozorňuje na nešvary českého porodnictví a prosazuje dodržování práv žen a dětí v porodnicích. Úspěšně prosadila zrušení poplatků za partnera u porodu.Píše na ministerstvo, navštěvuje porodnice a zastupuje ženy při řešení konkrétních situací.

Sobota 13.5. 2017

10:00 - 12:00

Představení průvodkyň těhotenstvím, porodem a rodičovstvím

Přijďte se seznámit s ženami, se kterými můžete sdílet své těhotesntví, porod a mateřství. Co vše Vám mohou nabídnout? S čím se na ně můžete obrátit?

Průvodkyně

Broňa Hradecká - odborný aromaterapeut, lektor dětských masáží a certifikovaná dula

Hanka Kalová - majitelka a provozovatelka Montessori herny Hvězdička www.happymother.cz
- lektorka kurzu Vědomá příprava k porodu
- lektorka individuální přípravy k porodu
- milující máma tří dětí
- volejbalistka
- kamarádka
- žena

Jana Marková - dula a lektorka kontaktního rodičovství

Zuzana Dvořáková - kouč osobního rozvoje, lektorka sebepoznávacích kurzů a máma dvou dětí. Svými přednáškami a kurzy inspiruje a podporuje ženy v tom, aby se propojily se svou duší, objevily své poslání a začaly dělat konkrétní kroky k jeho naplňování. Podařilo se jí vytvořit jedinečnou koncepci kurzů, kam ženy na mateřské mohou chodit se svými dětmi a přitom pracovat na svém osobním rozvoji. Propojila koučink s ženským kruhem a vytvořila tak kurzy, které přináší hluboké sebepoznání, inspiraci, naplnění, dlouhodobou podporu, energii a nakopnutí.

Více na www.zuzanacoaching.com

Zdeňka Borovková - certifikovaná dula, laktační poradkyně, specialistka na zpracování placenty

Kája Sukdolová - lektorka vázání dětí do šátku, látkovací poradkyně, poporodní dula

14:00 - 15:30

Těhotenství a porod

Jak probíhá zěhotenství a jak porod? Kdo Vám může pomoci a s čím? Jaká jsou nutná vyšetření? Ztratili jsme své přirozené schopnosti? Prostor pro Vaše dotazy.

Ivana Königsmarková

Po absolvování nadstavbového studia na KSZŠ v Praze, obor porodní asistentka (dříve ženská sestra) v roce 1974 nastoupila na II. Gynekologicko-porodnickou kliniku VFN v Praze. Vždy se považovala spíše za porodní asistentku než ženskou sestru a pracovala po dobu 20 let převážně na porodnických odděleních. V roce 1992 odjela na dvouměsíční studijní pobyt do Dánska

Aby mohla realizovat i u nás v praxi to, co odpovídalo jejím představám a s čím se běžně setkávala v Dánsku, odešla do soukromé gynekologické ordinace a zároveň jako registrovaná soukromá porodní asistentka připravovala ženy k porodu a cvičila s těhotnými a ženami po porodu. Později přijala nabídku, aby se podílela na přípravě a realizaci Centra aktivního porodu ve FN Bulovka v Praze.

Během své profesionální praxe se zúčastnila množství seminářů a kurzů pro porodní asistentky a mezinárodních konferencí doma i v zahraničí. V současné době je prezidentkou UNIPA (Unie porodních asistentek). V souvislosti se vstupem ČR do EU se podílela na tvorbě srovnatelných podmínek pro výkon povolání a postavení českých porodních asistentek ve společnosti. S tím úzce souvisí také její aktivity legislativní a snaha o to, aby péče o ženu a dítě se i v ČR řídila doporučeními WHO.

16:00 - 17:30

Poznáváme se s miminkem

Porodem to teprve začíná :-)Povídání o bondingu, samopřisátí, šestinedělí. O tom, jaké to je mít doma malé miminko.

Kojení, nošení, společné spaní, reagování na pláč dítěte.

Prostor pro Vaše dotazy.

Zdeňka Borovková, Kája Sukdolová

18:00 - 19:30

Těhotenství, porod a mysl

Víte, jak to, na co během těhotenství opakovaně myslíme a co nám nejde „pustit“ z hlavy, může posléze ovlivnit náš porodní prožitek i průběh a chod celého porodu? Možná se vám tyto informace mohou hodit…

Přednáška „Těhotenství, porod a mysl“ s použitím několika reálných příkladů přibližuje, jak obsah mysli a jeho mentální programy často nevědomky zadávají příčiny k pozdějším následkům…

Můžete se ptát „co s tím?“ a můžete si to přijít poslechnout naživo. A komu to nevyjde, pro toho je tu alespoň klíčové slovo „uvolnění“ - uvolnění mysli, fungování bez vnitřního komentáře v přítomnosti… z pozice neosobního pozorovatele :)

Naviděnou, Hanka Kalová

Hanka Kalová


- majitelka a provozovatelka Montessori herny Hvězdička www.happymother.cz
- lektorka kurzu Vědomá příprava k porodu
- lektorka individuální přípravy k porodu
- milující máma tří dětí
- volejbalistka
- kamarádka
- žena

Neděle 14. 5. 2017

10:00 - 12:00

Antikoncepce po porodu

Jak je to s plodností po porodu? Nemůžu výběrem antikoncepce ublížit svému miminku? Jaké mám vůbec možnosti ochrany před početím? Přijďte si poslechnout přednášku Antikoncepce po porodu. Seznámení se všemi metodami, STM nevyjimaje.

Kateřina Kadlecová

(*1980), absolventka obecné biologie a agroekologie, překladatelka a propagátorka nehormonální antikoncepce, , spoluautorka nového antikoncepčního pesaru Beacap a sexuální pomůcky Evanella. V Pesarshopu se stará o běžnou agendu, FB stránky a zpracovává odborné příspěvky. Je vdaná, má dvě děti.

Je členkou Evropské společnosti pro kontracepci (ESC) a Národní kampaně pro prevenci nechtěných těhotenství (USA). S e-posterem se zúčastnila mezinárodní konference Evropské společnosti pro kontracepci v květnu 2014 v Lisabonu. Napsala a spolupodílela se na řadě populárně naučných článků a konferenčních příspěvků - 44. konference Sekce gynekologie dětí a dospívajících České gynekologicko-porodnické společnosti České lékařské společnosti J. E. Purkyně, 20. kongres k sexuální výchově v České republice pořádaný Společností pro plánování rodiny a sexuální výchovu, Sexuologickou společností ČLK JEP a Ústavem sociální práce Univerzity Hradec Králové a na skupinovém lékařském semináři VFN U Apolináře. Více na www.pesarshop.cz

14:00 - 15:30

Porodní otisky

Všechno co se stane během porodu, ovlivňuje celý náš život, jak se vyvíjíme a jak se později v životě chováme. Můžeme např. v některých situacích zůstávat „zaseknutí“ nebo svůj život nežijeme tak plně, jak bychom mohli.

O porodním traumatu, prenatální psychologii a zkušenostech získaných na kurzu Znovuprožití vlastního porodu, vedeném prenatálním a kraniosakrálním terapeutem Jullianem Gustavsonem, autorem metody Transitions, se s Vámi podělí porodní babička Mgr. Hanka Brožová.

Hanka Brožová

Mgr. Hanka Brožová je komunitní porodní asistentka. V lednu letošního roku otevřela v Hluboké nad Vltavou Červený stan – podporující prostor pro setkávání, vzdělávání, odpočinek a vnitřní rozvoj žen. Zde vede svoje kurzy Tajemství pánevního dna a Tantrajógy pro ženy, provádí těhotenské masáže a vaginální mapování. Největšímu zájmu se těší její kurz Předporodní přípravy pro páry, který pořádá každý měsíc.

Zajímá se o přirozené a alternativní metody v porodnictví, které uplatňuje, když doprovází ženy k porodům v Jihočeském kraji.

Více na www.porodni-baba.cz

Více na www.cervenystan-hluboka.cz

16:00 - 19:00

Rituál, meditace za lepší porody

Povídání a rituál narození a prvního nádechu.

Meditace za přijetí přirozeného porodu a respekt na cele planete- skrze spojeni žen mezi sebou a jejich spojení se sebou a zemí.

Při meditaci se zaměříme na léčení sebe a svého ženství.

Monika Hasalová

Mgr. Monika Hasalová je známá pro svou autentičnost, zkušenost a hlubokou moudrost, kterou s láskou přináší.

Je autorkou projektu Univerzita vědomého života Amonit a jejím hlavním lektorem. Je autorkou školy Cesta vědomé mysli, ve které vychází z praktických zkušeností meditace a práci s myslí a podvědomím.

Její dovedností je schopnost vidění souvislostí a propojení ve srozumitelný celek. Ukáže vám, souvislost vašich vztahů s vaším zdravím, s prosperitou a hojností a se štěstím. Pracuje s rituály, přechodovými situace a smrtí. její široký záběr dává jistotu, že budete ve spojení vse souvislostmi a ukáže vám mnohem větší obraz a nové možnosti řešení.

Pracuje celostně a jejím cílem je, abyste viděli princip a uměli si pomoci sami.

Na vaší cestě vás doprovodí tak dlouho, jak je třeba, dokud bezpečně nestojíte na vlastních nohou.

Více na www.vedomyzivot.com a na www.monikahasalova.cz

Kontakt