Respekt k porodu ČB
Respekt k porodu ČB
Respekt k porodu ČB

Téma: Mé tělo, mé dítě, moje rozhodování

20. 5. – 22. 5. 2016

Mateřstvím společně, kavárna Jiný svět, Riegrova 51, České Budějovice

Informativní festival o těhotenství, porodu, mateřství a rodičovství

Přednášky, workshopy, sdílení a diskuse pro širokou i odbornou veřejnost
v příjemném prostoru v kavárně Jiný svět www.kavarnajinysvet.cz


Vstupné:
PŘEDPRODEJ
V kavárně Jiný svět, Riegrova 51, České Budějovice, Po- Pá: 9-18
- jednotlivá přednáška: 150 Kč (rodičovský pár 200 Kč)
- celofestivalové vstupné: 750 Kč (rodičovský pár 900 Kč)

NA MÍSTĚ
- jednotlivá přednáška 180 Kč (rodičovský pár 230 Kč)
- celofestivalové vstupné: 850 Kč (rodičovský pár 1000 Kč)

WORKSHOP Zrození do bytí - nutná rezervace!
cena 300,- / pro účastníky festivalu: 250,-


Rezervace:
zasláním e-mailu na Kajasukdolova@gmail.com se jménem, typem vstupenky a počtem ks


Jako doprovodný program je pro Vás připraveno:
- poradna ohledně kojení
- zdravé občerstvení
- prodej knih, šátků a nosítek
- koutek pro děti

„Myslím, že nastal čas, abychom vzaly své porody do vlastních rukou.“
Laura Gutmanová

Program

Pátek 20. 5. 2016

17:00 - 19:00

Těhotenství a porod

Jak probíhá zěhotenství a jak porod? Kdo Vám může pomoci a s čím? Ztratili jsme své přirozené schopnosti? Prostor pro Vaše dotazy.

Ivana Königsmarková

Po absolvování nadstavbového studia na KSZŠ v Praze, obor porodní asistentka (dříve ženská sestra) v roce 1974 nastoupila na II. Gynekologicko-porodnickou kliniku VFN v Praze. Vždy se považovala spíše za porodní asistentku než ženskou sestru a pracovala po dobu 20 let převážně na porodnických odděleních. V roce 1992 odjela na dvouměsíční studijní pobyt do Dánska

Aby mohla realizovat i u nás v praxi to, co odpovídalo jejím představám a s čím se běžně setkávala v Dánsku, odešla do soukromé gynekologické ordinace a zároveň jako registrovaná soukromá porodní asistentka připravovala ženy k porodu a cvičila s těhotnými a ženami po porodu. Později přijala nabídku, aby se podílela na přípravě a realizaci Centra aktivního porodu ve FN Bulovka v Praze.

Během své profesionální praxe se zúčastnila množství seminářů a kurzů pro porodní asistentky a mezinárodních konferencí doma i v zahraničí. V současné době je prezidentkou UNIPA (Unie porodních asistentek). V souvislosti se vstupem ČR do EU se podílela na tvorbě srovnatelných podmínek pro výkon povolání a postavení českých porodních asistentek ve společnosti. S tím úzce souvisí také její aktivity legislativní a snaha o to, aby péče o ženu a dítě se i v ČR řídila doporučeními WHO.

Sobota 21. 5. 2016

10:00 - 12:00

Jak se rodí v Českém Krumluvě

Statistika (počet porodů, kolik vaginálních, císařské řezy, porodní poranění,...)

Porodní plán a jeho možnosti, příprava k porodu ...

Shrnutí výsledků studie o možnostech prevence poranění hráze při porodu, aneb co opravdu funguje?

Prostor pro Vaše dotazy

Dana Nosková, Pavla Bohatá

Dana Nosková - Jako porodní asistentka pracuji od roku 1996, v současné době na Gynekologicko-porodnickém oddělení Nemocnice v Českém Krumlově na poloviční úvazek.

V roce 2014 jsem se rozhodla částečně věnovat i soukromé praxi, tak jak jsem si vždy přála. Získala jsem Oprávnění k poskytování zdravotních služeb jako soukromá porodní asistentka a prošla úspěšně výběrovým řízením pro spolupráci se zdravotními pojišťovnami. Stala jsem se členkou UNIPA, kde odpovídám v poradně.

Mám za sebou mnoho let praxe a velké množství samostatně odvedených porodů, přesto je ve mně stále hodně pokory a porodnictví mě nepřestává překvapovat.

Více na www.porodniasistentka-noskova.cz

Pavla Bohatá - lékařka, 5 let praxe, vdaná, děti zatím nemá, ale zato má 4 hady, 6 obojživelníků a 2 želvy :-)

14:00 - 15:30

Jak (ne)rodí muži

aneb Jaký je rozdíl mezi lety do kosmu a porodem? Co by měli muži vědět a ženy slyšet...?

Které skutečnosti zásadním způsobem ovlivňují pohled na porodnictví.

Proč muži nemůžou rodit?

Proč se porodnictví zbytečně stalo předmětem souboje a hysterie?

Jakou roli hraje neznalost a co všechno způsobuje?

Co pro to můžeme všichni udělat?

Martin Nemrava

Absolvoval ČVUT v Praze, Fakultu strojní a MBA na Brno International Business School a Nottingham Trent University.

Od roku 1985 pracoval ve výzkumu a vývoji v oblasti kosmické techniky a z toho 4 roky v programu Interkosmos. Od roku 1992 soukromě podnikal v mezinárodním obchodě, kde provozoval řadu obchodních zastoupení zahraničních firem v oblasti obalové techniky a později také v oblasti optických zařízení pro astronomii. Od roku 2000 pracoval jako manažer na různých úrovních u mezinárodní společnosti působící v automobilovém průmyslu. Své zkušenosti široce využívá od roku 2009 ve svém současném povolání projektového manažera, lektora, konzultanta a kouče v oblastech managementu na všech úrovních.. Rád se zaměřuje na důsledné využití teorie v praxi a na hledání souvislostí v oblastech, které nebývají často propojovány.

V lednu 2014 se zapojil do strategie a řízení projektu "Jak jinak" v českém porodnictví

Více na http://www.jakjinak.info

16:00 - 17:30

Jemné zrození - hypnoporod

Způsob jakým rodíme naše děti má na ně hluboký vliv. Miminka, která se narodí v klidném, pohodovém a milujícím prostředí dostanou základní pocit bezpečí, cítí se vítány a milovány po celý život. Lépe pijí z prsu, lépe spí, jsou klidnější jako děti a později i jako dospělí.

Ženy, které rodí své děti sebevědomě, snadno a klidně, se stávájí silnějšími a cítí se naplněné. I muži, kteří se účastní takového porodu zažívají pocit klidu a pohody a užívají si této vyjímečné události, která vytváří pouto trvající celý život.

Kurz Jemného Zrození je vhodný pro všechny ženy, ať už čekají své první nebo páté dítě. Hypnoporod pomáhá ženám i mužům získat důvěru a víru ve schopnost ženského těla porodit klidně a snadno

Více na www.jemnezrozeni.cz

Ilona Suchá

Jmenuji se Ilona Suchá jsem matkou 3 dětí, lektorkou Jemného Zrození , propagátorkou vědomých porodů v režii ženy a kontaktního rodičovství.

Snažím se podporovat ženy v sebedůvěře během těhotenství, u porodu a stejně tak i v mateřství. Věřím, že pokora k přirozeným procesům, úcta a respekt k matce i dítěti je to podstatné. Momentálně jde ale bohužel o nedostatkové zboží. Toto se snažím změnit a důvěru v sebe, ženám vracet i projektem Putovní výstavy s besedami po celé České Republice.

Více na http://putovni-vystava7.webnode.cz/

Žena je velmi silná, pokud jí její síla není sebrána odrazováním, shazováním a nepodporováním. Proto věřím, že většina porodů může probíhat v úctě, respektu a lásce. Dítě po zrození má ve tváři napsán příběh toho co zažilo, zamyslete se prosím, co chcete číst ve tváři Vašeho miminka.

18:00 - 19:30

Jak se rodí porodní bába

Když žena otěhotní, čeká ji rozhodování a volba místa, kde chce své děťátko přivést na svět. Má se svým partnerem hned několik možností, avšak za některé ji okolí příliš nepochválí a za některé možná dokonce odsoudí...

Když porodní asistentka dostuduje, čeká ji rozhodování a volba místa, kde chce pracovat. Má hned několik možností, avšak za některé ji okolí příliš nepochválí a za některé možná dokonce odsoudí...

Přednáška o výzvách i nástrahách reálného života s podtitulem Můj život, moje práce, moje rozhodnutí. Výpovědi dvou párů, které se rozhodly porodit své miminko za doprovodu porodní asistentky v porodnici a s asistencí porodní báby doma.

Co je k tomu vedlo, zda se jim povedlo svůj záměr uskutečnit a s jakým přístupem se během porodu i po něm setkali. A na závěr, porodní bába odpovídá na cokoliv, co Vás zajímá.

Hanka Brožová

Mgr. Hanka Brožová je registrovaná porodní asistentka, viceprezidentka UNIPA. Před nedávnem opustila stěny porodnice, aby se mohla naplno věnovat komunitní porodní asistenci v budějovickém Centru zdraví Abelia. Vede kurzy Tajemství pánevního dna a Tantrajógy pro ženy, provádí těhotenské masáže a nově i vaginální mapování. Největší zájem je již tradičně o její kurz Předporodní přípravy pro páry.

Zajímá se o přirozené a alternativní metody v porodnictví, které uplatňuje, když doprovází ženy k porodům v Jihočeském kraji.

Více na www.porodni-baba.cz

Neděle 22. 5. 2016

10:00 - 12:00

Jak pečovat o miminko

Porodem to teprve začíná :-)Povídání o bondingu, samopřisátí, šestinedělí. O tom, jaké to je mít doma malé miminko.

Kojení, nošení, společné spaní, reagování na pláč dítěte.

Prostor pro Vaše dotazy.

Kája Sukdolová, Zdenka Borovková

14:00 - 15:30

Putování krajinou rodičovství

,,Nemůžeme děti nic naučit, pokud to v sobě sami nemáme"

Výchovné metody jsou velice často postavené na manipulaci s druhým a pokud při nich zároveň nepracujeme sami na sobě jako rodiče, pak nemívají dlouhodobě smysluplný efekt. Na druhé starně, když porozumíme sami sobě a ukotvíme se v sobě, většinou úplně mizí potřeba nějaké speciální výchovy, protože se pak přirozeně naladíme na dítě a víme co a kdy dělat. Když rozumíme svému srdci, sami sobě, pak rozumíme i dítěti a druhým lidem.

Aliana Clarté

Pracuji jako terapeutka a průvodkyně pro ty, kteří chtějí ve svém životě něco změnit. Spolupracuji s Mudr. Michealeou Šimkovou v rámci psychosomatiky, pořádáme kurzy sebepoznání s převážným důrazem na praktické využití v každodenním životě.

Jsem matkou čtyř dětí, z nichž nejstašímu je dnes devatenáct let a nejmladšímu jedenáct. Všechno co lidem povídám a učím je, prošlo mojí osobní praxí.

Nejvíce mě zajímá a baví, jak všechna moudra a krásné myšlenky žít každý den. Co to obnáší? Jak je krok po kroku uvést v život. Je krásné se dozvědět třeba "přijměte sami sebe" nebo "otevřete své srdce". Ale co to znamená minutu po minutě každý den? Jak to udělat? Jak propustit vše, co mi v tom brání a hlavně jak přijít na to, co mi v tom brání? Mým cílem nejsou dlouhodobá rozvleklá setkání, ale naopak. Co nejrychlejší a nejúčelnější porozumění sami sobě - svým myšlenkám, pocitům a jednání. Napojení se na svůj vnitřní navigační a sebeuzdravující systém tak, abychom si dokázali smysluplně poradit pokud možno v každé životní situaci.

16:00 - 19:00

Zrození do bytí v těle

Tanečně meditační cesta Jemná prožitková meditace a tanec NEJEN PRO TĚHOTNÉ. Uzdravuje cestu, kterou jsme přišli na tento svět, propojuje s Tělem.

Cestu začneme tancem, pohybem vycházejícím z nitra. Následuje meditace, kterou mi předala Elena Tonetti Vladimirova jako součást uzdravujících technik práce s limbickým otiskem. Během meditace dochází na hluboké úrovni k přenastavení vlastních prožitých zkušeností, které by se jinak v průběhu těhotenství a porodu mohly znovu aktivovat v podobě nejrůznějších komplikací. Meditace je velmi jemná a její průchod neobsahuje žádné re-traumatizující prožitky toho, čím jsme během vlastního příchodu na svět prošli. Přesto je nesmírně léčivá na všech rovinách, včetně fyzického těla.

Pro koho je cesta určená? Zvány jsou především těhotné ženy nebo ženy, které těhotenství plánují, ale není to podmínkou. Meditace je léčivá pro všechny, v každém věku – ženy i muže.

Více o Eleně Tonetti a o technikách práce s limbickým otiskem: Na základě více než 30-ti leté praxe provázení těhotných žen přípravou na porod a provázením samotnými porody došla Elena Tonetti k poznání, že způsob, jakým jsme přišli na svět, potažmo vytvořený limbický otisk, zásadně ovlivňuje schopnost a připravenost ženy sama dát život – rodit.

Limbický otisk je jakýsi „autopilot“, který se vytvořil v našem mozku na základě prožitků v době od početí do zhruba 2 let života, a který nás opakovaně vede do stejných prožitků i dnes, přestože pro nás často mohou být destruktivní…

Skrze tyto techniky se nabízí možnost léčení základních stavebních kamenů našeho života: Uvědomění kdo jsem Já, bytí v Těle, vědomí svého místa v tomto životě, tady na Zemi, vlastní hodnota, bytí v uvolnění - bez úsilí, zároveň ve své plné síle.

Jak se vybavit? Volné pohodlné oblečení ve více vrstvách, které můžete odkládat a zase oblékat dle potřeby (během tance se zahřejete, při meditaci naopak oceníte teplé vrstvy), karimatku na ležení na zemi, deku nebo spacák, polštářek, pití v uzavíratelné lahvi, blok a tužku na poznámky, předmět, který vám příjemně připomíná dětství.

Kontakt pro případné dotazy: 725 336 636.

Renata Šťastná

2011 – Elena Tonetti Vladimirova: Výcvik „Birth into Being“ (techniky práce s limbickým otiskem)

2010 – 2011 – Kalyani Pavla Mašková, Pavel Veselý: Výcvik Systemické konstelace a Spirituální inteligence

2012 – Kalyani Pavla Mašková, Pavel Veselý: Konstelace traumatu

2014 – 2016 – Sofie Kalyani SarraS: Trénink Světlo Ženy „Vizionářka uvnitř i vně“, přijetí Mantry a Mudry Zření

Kontakt